Kryminologia zła

Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Katedra Kryminologii i Polityki Kryminalnej otwiera dla studentów nowy ciekawy fakultet „Kryminologia zła”. Projekt został wysoko oceniony przez Komisję Rektora oraz studentów, którzy brali w nim udział w zeszłym roku.

Dlaczego? Ze względu na  innowację w treści nauczania oraz innowację formy i metod nauczania. Podczas zajęć łączymy wiedzę prawną, kryminologiczną i psychologiczną o sprawcach zabójstw skazywanych na długie kary pozbawienia wolności. Uczymy się w oparciu o różne metodologie, w tym wywiady z sędziami, biegłymi i pracownikami Służby Więziennej czy analizę materiałów prasowych i akt więziennych, czyli swoistej kroniki życia więźnia dożywotniego.

Uczestnicząc w zajęciach studenci mają możliwość zdobycia kompetencji niezbędnych i wykorzystywanych następnie w zawodzie psychologa klinicznego lub więziennego lub wychowawcy więziennego.

Planujemy wspólną wizytę w Ośrodku Diagnostycznym w Areszcie Śledczym w Białołęce, spotkanie z biegłym sądowym i sędzią orzekającym w sprawach o zabójstwo.

Zaprosimy studentów także do udziału w publikacji, w konferencji z własnym referatem oraz do wizyty w więzieniu celem spotkania ze skazanym na karę długoterminową. Więcej w sylabusie „Kryminologia zła”.

Zajęcia odbywają się we wtorki godz. 15:30 w pracowni komputerowej (sala 19). Nagrodą jest satysfakcja i 3 pkt ECTS.

Jak się zapisać? Przyjmujemy podania w siedzibie IPSiR, ul. Podchorążych 20 w niedzielę 24 lutego od 15:00 pokój 18 albo w najbliższy wtorek 26 lutego godz. 15:30.

Zapraszamy!

dr Maria Niełaczna i Joanna Klimczak

Udostępnij w mediach społecznościowych