Warsztaty więzienne w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

W dniach 4-6 maja br. w Zakładzie w Opolu Lubelskim pracownicy i studenci Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzili dla więźniów długoterminowych kolejne warsztaty na temat społeczeństwa. Były to trzecie już cykliczne zajęcia w oparciu o doświadczenia z warsztatów prowadzonych w Zakładach w Strzelcach Opolskich i podręcznik „Druga szansa. Warsztaty dla więźniów długoterminowych”.

„Druga szansa. Warsztaty dla więźniów długoterminowych”

Właśnie ukazała się książka „Druga szansa. Warsztaty dla więźniów długoterminowych” – efekt ponad dwuletniej pracy zespołu prowadzącego zajęcia dla skazanych odbywających kary dożywotniego pozbawienia wolności i 25 lat pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich, Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich, Areszcie Śledczym w Warszawie-Mokotowie oraz  Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim.

Finał ogólnopolskiego konkursu „Negatyw II” – przegląd form dziennikarskich i literackich

W dniu 15 grudnia br. w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Negatyw II” – przegląd form dziennikarskich i literackich.

Wartości i autorytety wśród więźniów

W dniach 15-16 grudnia br. w Zakładzie w Opolu Lubelskim pracownicy i studenci Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej IPSiR Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadzili warsztaty dla więźniów dożywotnich i skazanych na 25 lat pozbawienia wolności, czyli więźniów skrajnie długoterminowych.

Projekt „Czytam Dotykiem”

Długoterminowi więźniowie w ZK nr 2 w Strzelcach Opolskich zaangażowali się w akcję tworzenia książek dotykowych dla dzieci słabowidzących i niewidomych. Projekt „Czytam dotykiem” był realizowany we współpracy z Fundacją Sławek. Efektem jest 12 ręcznie zrobionych egzemplarzy bajki „Kopciuszek”. Książki trafią do ośrodków opiekującymi się dziećmi słabowidzącymi i niewidomymi z całej Polski. W planach jest kontynuacja projektu. […]

→ więcej