„Kryminologia zła. Dożywotnie więzienie okiem ekspertów” – Program Konferencji

Z przyjemnością informujemy, że 3 grudnia (wtorek) w godz. 10:00-15:00 na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Kryminologia zła. Dożywotnie więzienie okiem ekspertów” organizowana przez Katedrę Kryminologii i Polityki Kryminalnej.

Konferencja jest zwieńczeniem projektu dydaktyczno-badawczego wyróżnionego przez Fundusz Innowacji Dydaktycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem projektu było zdobycie przez studentów wiedzy o postępowaniu ze skazanymi za zabójstwo na karę dożywotniego pozbawienia wolności, zarówno na etapie procesu i pracy sędziego, jak i długoletniego wykonywania tej kary przez Służbę Więzienną.

W minionym roku akademickim studenci poznawali praktykę wykonywania różnych zawodów związanych z tematem zajęć tj., sędziów, biegłych sądowych, psychologów więziennych i wychowawców, a w końcu oficerów ochrony – poprzez wizyty studyjne, udział w seminariach eksperckich, badania aktowe oraz wywiady z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości i więźniami.

Konferencja łączy perspektywy wszystkich zaangażowanych w orzekanie kary dożywotniego pozbawienia wolności, jej wykonywanie oraz badanie. Do wystąpień zostali zaproszeni naukowcy i praktycy, a także studenci, którzy wzięli udział we wspomnianym powyżej projekcie dydaktyczno-badawczym.

Konferencja ma charakter zamknięty.

Program konferencji dostępny tutaj