Całe życie za kratami. Kilka uwag na marginesie konferencji naukowej „Dożywotnie pozbawienie wolności. Zabójca, jego zbrodnia i kara”

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem członkini naszego zespołu – Moniki Markowskiej pt. Całe życie za kratami. Kilka uwag na marginesie konferencji naukowej „Dożywotnie pozbawienie wolności. Zabójca, jego zbrodnia i kara”. Autorka zawarła w nim sprawozdanie z tejże konferencji:

„Zespół badawczy pod kierunkiem prof. Andrzeja Rzeplińskiego, funkcjonujący w ramach Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Uniwersytetu Warszawskiego, od 2014 r. prowadzi badania na temat wykonywania kary dożywotniego pozbawienia wolności w Polsce. Konferencja, która odbyła się 30-31 marca 2017 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, była podsumowaniem dotychczasowych studiów i analiz. Należy podkreślić, że badania były prowadzone we współpracy z Centralnym Zarządem Służby Więziennej i są unikatowym w skali Europy projektem, który dogłębnie i szeroko bada zarówno wątek demograficzny, kryminalny, procesowy, jak i penitencjarny, każdego badanego z osobna”

Artykuł ukazał się w aktualnym wydaniu kwartalnika Przegląd Więziennictwa Polskiego – Nr 94 (I kwartał 2017).

Cały artykuł można znaleźć tutaj.

Udostępnij w mediach społecznościowych