Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Najlepsi z najgorszych i źli stale. Dożywotni więźniowie”

Szanowni Państwo,

W imieniu Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Analiz Kryminologicznych UW serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Najlepsi z najgorszych i źli stale. Dożywotni więźniowie”, która odbędzie się w dniach 18 – 19 listopada 2021 r. w formule online (platforma Zoom).

Minęło 25 lat od kiedy kara dożywotniego pozbawienia wolności jest stosowana w Polsce. Mimo ćwierć wieku doświadczeń, wciąż pojawiają się pytania co do istoty i sposobu wykonywania tej skrajnej kary. Czy trzymanie człowieka w izolacji przez 30, 40 lat lub dłużej ma sens? Jakie są tego efekty? Czy jest to konieczne dla naszego bezpieczeństwa?

Celem Konferencji jest stworzenie forum dyskusji na temat praktycznych problemów, które wiążą się z wykonywaniem kary dożywotniego pozbawienia wolności, a także umożliwienie zaprezentowania wyników najnowszych badań oraz wymiana dotychczasowych doświadczeń.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji z udziałem znamienitych gości, w międzynarodowym gronie. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni przedstawiciele środowiska naukowego i eksperci – w tym biegli sądowi, funkcjonariusze Służby Więziennej, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich czy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Konferencja stanowi także okazję do podzielenia się ostatnimi wynikami badań naukowych dotyczących skazanych na karę dożywotniego pozbawienia wolności w Polsce, realizowanych w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach grantu naukowego „Najlepsi z najgorszych i źli stale. Więźniowie dożywotni” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Osoby zainteresowane uczestnictwem biernym w Konferencji uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza rejestracji dostępnego TUTAJ.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli zechcecie Państwo wziąć udział w organizowanym przez nas wydarzeniu. Zachęcamy także, aby informacje o konferencji przekazać wszystkim, którzy mogą być nią zainteresowani.

Z uwagi na uwarunkowania techniczne, w wydarzeniu może wziąć udział 300 osób. O uczestnictwie w Konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz rejestracji będzie aktywny do dnia 15 listopada. Po tym terminie, osoby zarejestrowane, z uwzględnieniem zastrzeżenia dotyczącego limitu uczestników wydarzenia, otrzymają link uprawniający do udziału w konferencji.

Serdecznie zapraszamy,

Komitet Organizacyjny

dr Maria Niełaczna

mgr Joanna Klimczak

dr Katarzyna Witkowska-Rozpara

Zaproszenie na Konferencję PL

Program Konferencji PL

Program Konferencji ENG

Udostępnij w mediach społecznościowych