Kryminologia zła. Dożywotnie więzienie okiem ekspertów

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego (WUW) można nabyć najnowszą publikację „Kryminologia zła. Dożywotnie więzienie okiem ekspertów” pod redakcją Marii Niełacznej i Joanny Klimczak.

W publikacji znajdą Państwo odpowiedź na pytania takie jak: Czy skazani na karę pozbawienia wolności mają prawo do szczęścia? Jak jest ono rozumiane przez więźnia i wykonawców kary pozbawienia wolności? Co więzienie ma do zaproponowania więźniom dożywotnim, aby osiągnąć resocjalizacyjny cel kary?

Odpowiedzi udzielają naukowy, sędziowie, funkcjonariusze więzienni i studenci. Autorzy skupiają się na sprawcach zabójstw, przestępcach uporczywych i nierzadko mało podatnych na pozytywne oddziaływania.

Więcej informacji na temat najnowszej publikacji znajdą Państwo tutaj.

Zachęcamy także do zapoznania się z cyklem na naszej stronie pt. „Kryminologia zła”.